Bocs, ne haragudj, van valami a fogadon! - A fogékszerről röviden
Tévhitek és érdekességek a fogsor-tuningról.
Az emberek döntő többségének nincsenek magas elvárásai a fogsorukkal szemben: fehér legyen és egészséges. A színek, formák, foltok itt nem játszanak. Asztalterítőben lehet, hogy jól mutat, ha sárga és cikkcakkos, de a fogainkkal szemben konzervatívak vagyunk, szeretjük a hagyományos értékeket. Talán ezért is nehezebben hódítja meg a közönséget az úgynevezett fogékszerek egyre táguló piaca.
Külföldön régóta fut a szekér és azt kell mondanom, a szélsőségek a jellemzőek.
Ugyanis az egyik tábor totál szolidan viseli, ahogy kellene, az eredeti célját szolgálva, pici finomságot adva a mosolynak:
És ott vannak a másik oldal képviselői, akik szemérmetlenül, gátlástanul túltolják és annyi arany van a szájukban, amihez képest a Vámház körút 9. csak egy piaci zöldségesstand.
Magyarországon azonban csak az elmúlt években vált a magánrendelők standard szolgáltatásává a fogékszerek felrakása. Talán nem meglepő, de főleg az egyszerűbb Swarovski kristályok, strasszok mennek itthon. Ez persze érthető, nagyon kicsi az a réteg, akinek volna is pénze ilyen 18 karátos arany csodákra, és ugyanakkor beleférne az imázsba is. Egy Mészáros Lőrincet mondjuk megnéznék, ahogy átvágja egy random útszakasz átadásakor a szalagot, miközben fehérarany vámpírfogsorral integet barátságosan a fotósoknak.
Az alapvető tévhit a fogékszerrel kapcsolatban, hogy károsítja a fogakat. Ez természetesen nem igaz. Ezeket a kristályokat, strasszokat vagy apróbb ékszereket polírozás után egy bivalyerős ragasztóval rakják fel a kiválasztott fogra, ami a fogászati kék fény hatására szinte azonnal megköt. A minőségibb daraboknak a hátoldalán speciális bevonat van, azzal is segítve a megtapadást. Szóval a fogzománc nem károsodik, a fog nem sérül és semmi esetre sem lesz ki- vagy átfúrva.
Innentől kezdve "normális használat" esetén akár több évig is gond nélkül elvan a szájban a kis mütyür. Jelenti ez azt, hogy nem kocogtatod pohárnak, nem feszegeted unalmadban evőeszközzel és hasonlók. És ahogy a fogszabályzó esetében, ezeket is le lehet szedni, amennyiben meguntad vagy cserélnéd.
Az egyik fogászat honlapján a "Miért is használd ki ezt a lehetőséget?" kérdésre a válasz:
Mert fiatalos, energikus lendületet sugároz, emellett esztétikus, ápolt külsőt kölcsönöz viselője számára.
Na, kinek jött meg a kedve valami ilyesmihez?
Forrás:
http://pinterest.com
https://magyar-fogorvos-londonban.co.uk/fogaszati-kezelesek/fogekszer.html
http://www.fogaszatugyelet.hu/fogekszer/
http://dentland.hu/portfolios/fogekszer-15-perc-alatt-tegye-meg-izgalmasabba-mosolyat/